Давид Вия вкара своя първи гол за Испания от 2011 година насам, след като се разписа при победата с 5:0 над Саудитска арабия в контролна среща, играна на стадиона в Понтеведра.

Нападателят на Барселона се появи през втората част на мястото на Фернандо Торес и в 63-ата минута реализира четвъртия гол за своя тим от дузпа.

ВИДЕО и СНИМКИ: Вия се върна с гол за Испания при разгром над Саудитска арабия

източник: снимки: Reuters

Иначе преди него халфът на Арсенал Санти Касорла бе открил резултата в средата на първата част, а след това даде асистенция на Педро Родригес, който покачи на 2:0.

Доминацията на световния и европейски шампион продължи и през вторите 45 минути, като Шави Ернандес се разписа малко след подновяването на играта.

Отново Педро оформи крайния резултат в 73-ата минута, като този път се възползва от отличен пас на Давид Силва.

Висенте Дел Боске заложи на единадесеторка, която може да мине за експериментална спрямо обичайните титуляри. Виктор Валдес получи рядък шанс да стартира мача на вратата, а пред него в защита играха Хуанфран, Раул Албиол, Начо Монреал и Жерар Пике. Фабрегас, Бускетс и Бенят дърпаха конците в центъра на терена, докато Касорла и Педро съответно вдясно и вляво от самотния нападател Фернандо Торес.

Spain 5-0 Saudi Arabia footyroom.com by Futbol2101