Воденият от Хавиер Агире тим на Еспаньол прекъсна негативната си серия от четири поредни мача без победа във всички турнири и с много мъжество надигра Гранада с 1:0 в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион. Още в 30-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, но с попадение на централния бранител Ектор Морено заслужено победиха.

Каталунците създадоха много повече и по-чисти голови ситуации, като първата голяма опасност пред вратата на Роберто Фернандес дойде в 27-ата минута. Тогава Джон Кордоба не се посвени да стреля от дистанция, ала вратарят проследи топката и я изби.

В 30-ата минута обаче Виктор Алварес бе изгонен с директен червен картон, след като повали откъсващ се съперник. Прекият свободен удар бе изпълнен към Диего Буонаноте, но изстрелът му премина малко над гредата. Малко по-късно Гранада изтърва изгоден шанс. Юсеф Ел-Араби получи твърде много пространство около границата на наказателното поле и стреля много силно, но Кико Касия показа рефлекс и парира изстрела му.

В 37-ата неговият колега в другия край на терена Роберто Фернандес отново блесна, като успя да боксира изключително прецизен шут на Кристиан Стуани.

В 61-ата минута Гранада пропиля най-чистото си положение, след като Ел-Араби бе изпуснат от отбраната и стреля от движение, но шутът му срещна напречната греда.

Така се стигна до решителната 79-ата минута, когато Серхио Гарсия центрира от ъглов удар вдясно от противниковата врата, а на първа греда непокритият Морено с глава стреля неспасяемо в близкия долен ъгъл.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Със спечелените три точки Еспаньол заема 8-ото място с актив от 29. Гранада, вече с трета поредна загуба, заема 14-ото място с 24 точки.