Хетафе записа втора поредна победа, след като се наложи с 1:0 при гостуването на Сарагоса в мач от седмия кръг на Примера дивисион.

Мачът бе изпъстрен с изключително много грубости и три червени картона.

Още в 9-та минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Ромарик влезе изключително грубо в краката на Ласен и бе изгонен от съдията Мунис Фернандес с директен червен картон.

Сарагоса можеше да поведе в резултата в 24-та минута, когато Мовия центрира от корнер в наказателното поле на Хетафе, където Сапунару стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата на Моя.

През второто полувреме футболистите на Хетафе имаха надмощие.

Столичани спечелиха дузпа в 63-та минута, когато Алваро фаулира Педро Леон в наказателното поле и Фернандес свири дузпа. Съдията също така изгони с директен червен картон защитника на Сарагоса. Наказателният удар бе реализиран от Диего Кастро в 64-та минута.

До края на мача и Хетафе остана с 10 човека на терена, след като Барада бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Хосе Мари.

След този успех Хетафе се изкачи на осма позиция с 10 точки, а Сарагоса остана на петнадесето място с 6 точки.

szólj hozzá: Zaragoza vs Getafe 0:1 Castro