Немският Фрайбург отпадна от Лига Европа, след като в последния си двубой загуби с 0:2 от гостуващия тим на Севиля. Поражението се оказа фатално за Фрайбург, тъй като по същото време в другия двубой от група Н Слован Либерец победи като гост Ещорил с 2:1.

По този начин чехите изпревариха Фрайбург в битката за второто място и се превърнаха в един от потенциалните съперници на Лудогорец в следващия етап на турнира.

Във Фрайбург първият гол в мача дойде в 40-та минута, когато Диего Пероти върна от аутлинията към Висенте Ибора, който реализира за 1:0. В добавеното време на двубоя пък Раул Русеску оформи крайното 2:0.

ВИДЕО от мача вижте ТУК!

В същото време в Португалия Либерец поведе в 18-та минута чрез Жозеф Шурал, а в 70-та Михаел Рабушич удвои аванса на отбора си.

Домакините намалиха пасива си в 82-та минута чрез Себа, но този гол единствено оформи крайното 2:1 за тима от Либерец.

Севиля завърши групата като лидер с 12 точки, следван от Слован Либерец с 9. Тези два отбора ще играят в турнира напролет, а Фрайбург с 6 точки и Ещорил с 3 отпадат от надпреварата.