Еспаньол победи третодивизионния Мирандес с 3:2 в първи 1/4-финален двубой в турнира за Купата на Краля. Каталунците осъществиха знаменит обрат, след като до 85-а минута губеха с 0:2, но с три гола за четири минути стигнаха до победата.

Мирандес откри резултата в 28-а минута чрез Ален Аройо, а в 78-а Пабло Инфанте удвои преднината. Така гостите бяха на път да хвърлят поредната си бомба в турнира, след като преди това изхвърлиха от надпреварата елитните Сантандер и Виляреал.

Каталунците обаче не позволиха това да се случи. В 85-а минута Владимир Вайс намали пасива, а 180 секунди по-късно Руи Фонте изравни резултата. Обратът бе пълен след още две минути, когато Хуан Верду донесе успеха за Еспаньол.

Мирандес все пак остава с шансове да сътвори нова сензация, ако успее да победи именития си съперник в реванша, който е на 24 януари.