Валядолид записа минимален домакински успех над Депортиво ла Коруня в мач от 35-я кръг на Примера дивисион. С поражението Депортиво изпусна шанса да се измъкне от зоната на изпадащите, като остана 18-ти с 32 пункта 3 кръга преди края.

Гостите бяха далеч по-активният отбор на терена – владееха повече топката и отправиха повече изстрели по посока на противниковата врата. Въпреки това, успехът бе за Валядолид.

Единственото попадение в мача падна в началото на втората част. В 48-ата минута Хави Гера се възползва от подаване на Патрик Еберт и откри головата сметка в този двубой – 1:0.

До края на срещата гостите се опитаха да възстановят равенството, като се възползваха от всяка по-удобна възможност, но опитите им не дадоха резултат.

С победата Валядолид вече има 43 точки и заема 11-та позиция. Депортиво остана 18-ти с 32 пункта. До финала на Ла Лига остават още 3 кръга.

Valladolid 1-0 Deportivo by fasthighlights-2012