Серхио Агуеро направи отличен мач и вкара двата гола за Атлетико Мадрид при победата с 2:0 над Депортиво Ла Коруня у дома, а само малшансът му попречи да запише хеттрик.

Още в петата минута на двубоя от Примера дивисион Диего Форлан изпусна дузпа за дюшекчиите, отсъдена за нарушение срещу Серхио Агуеро.

В осмата самият Кун Агуеро вкара прекрасно първо попадение, след като бе изведен по десния фланг, погледна два пъти към съдията, за да се увери, че не е в засада и като на парад премина през защитата на гостите преди да забие топката в мрежата

Малко по-късно Диего Форлан изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят Арансубия майсторски изби в гредата.

В 35-ата Агуеро с лекота повиши на 2:0, след като бе изведен сам срещу вратаря от Раул Гарсия и технично копна кълбото за втория си гол в мача.

Второто полувреме не бе толкова интересно, колкото първото, като трябва да се отбележи, че в 90-ата минута Серхио Агуеро можеше да направи и хеттрик, след като преодоля и стража на гостите Арансубия, но изненадващо и за самия него не успя да уцели опразнената врата.

Атлетико Мадрид се изкачи на шесто място в Испания с 23 точки от 15 мача, докато Депортиво е 12-и със 17.

Atl. Madrid 1-0 La Coruna