Атлетик Билбао се наложи с минималното 1:0 над Хетафе в мач от 29-я кръг на Примера дивисион, на "Сан Мамес".

"Баските" вървят уверено към осигуряването на четвъртата позиция в първенството, даваща право на участие в Шампионската лига.

С 55 точки към момента, Атлетик е далеч от челната тройка, но и с добър аванс пред преследвачите си Реал Сосиедад, Виляреал, Севиля.

На противоположния полюс, Хетафе тепърва ще се бори за оцеляването си, със своите 28 точки, само да една от изпадащите.

Отлично отиграно заучено положение от пряк свободен удар, в 40-та минута, донесе успеха на домакините.

Андер Ерера пусна хитро, успоредно на голлинията, към Сусаета, и той с топовен шут от около 20-22 метра не остави шанс за Жорди Кодина.

Без да се напряга, Атлетик бе далеч по-добрият отбор в Билбао, и създаде в пъти повече положения, макар че Хетафе също на два-три пъти имаше шанс да стигне до гол във вратата на Горка Ираисос.

Хетафе все още няма победа през 2014-та година, докато Атлетик е в серия от пет мача без загуба.