Три дни след като подобри легендарния рекорд на Герд Мюлер по отбелязани голове в една календарна година, суперзвездата на Барселона Лионел Меси продължава да покорява нови върхове. Аржентинският нападател отбеляза нови два гола на сметката си в първи двубой за Купата на краля в Испания срещу непретенциозния Кордоба.

„Каталунците“ взеха резонна победа с 2:0 като гост и до голяма степен обезсмислиха реванша на „Камп Ноу“. И двете попадения за Барселона бяха дело на Меси, който оформи головата си сметка през 2012 година на забележителните 88 гола!

Меси, който изненадващо попадна сред титулярните 11 на Тито Виланова откри резултата още в 11-ата минута на срещата. Второто попадение дойде доста по-късно – едва 15 минути преди последния съдийски сигнал.

szólj hozzá: Cordoba vs Barcelona 0:1 Messi

szólj hozzá: Cordoba vs Barcelona 0:2 Messi

В друг мач от осминафиналите на турнира Севиля посрами Майорка като гост, побеждавайки с 5:0. Негредо реализира първите две попадения, а останалите три добавиха Медел, Ботиа и Родригес.

Изненадата на кръга дойде в Билбао, където местния Атлетик не успя да победи Ейбар . Мачът завърши при резултат 1:1, а всичко в сблъсъка ще бъде решено в реванша. Аруабарена откри за гостите в 72-ата минута, а Адурис изравни за домакините минута преди края.

По-късно са мачовете Атлетико Мадрид – Хетафе и Селта - Реал Мадрид.