Рекордната покупка на Реал Mадрид Гарет Бейл записа първия си хеттрик с фланелката на „белия балет“. Уелският национал наниза три гола във вратата на Валядолид за успеха на „кралете“ с 4:0. Така нападателят на белите оформи головата си сметка на 7 попадения от началото на сезона в Примера дивисион. Другия гол за тима на Карло Анчелоти бе дело на Карим Бензема. С успеха си Реал събра актив от 37 точки остава на третото място във временното класиране след Барселона и Атлетико Мадрид.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ премина без никакво напрежение за домакините, които с лекота стигнаха до трите точки. Гостите от Валядолид почти не успяха да застрашат стража на „белите“, като редките им опити за контраатака не доведоха до нищо съществено.

Възпитаниците на Анчелоти бяха пълни господари на терена, като освен вкараните четири гола, футболистите на Реал пропуснаха и куп други възможности.

Головата серия на домакините бе открита в 33-ата минута, когато Бейл реализира първия си гол в мача. Уелсецът засече с глава избита от вратаря топка след удар на Анхел Ди Мария. Преди това аржентинецът бе ударил и напречната греда.

Само три минути по-късно Карим Бензема увеличи, вкарвайки също с глава. Аистенцията за гола пък бе именно на Бейл. При такъв резултат завърши и първата част.

През второто полувреме „кралете“ отново доминираха на терена и логично стигнаха до нови два гола. В 64-ата Бейл отново бе точен с удар от около точката на дузпата. Хеттрика си уелсецът оформи минута преди края, когато вкара от близко разстояние след прецизен пас на Марсело.