Барселона записа безпроблемна победа с 3:0 над Расинг Сантандер в мач от 20-тия кръг на испанската Примера дивисион. На “Ноу Камп” каталунците нямаха абсолютно никакви проблеми със съперника си и без да си дават много зор постигнаха класически успех.

Домакините започнаха с головете още във 2-та минута, когато Педро откри резултата, засичайки с глава центриране на Меси, който преди това направи чудесно двойно подаване с Давид Вия.

Самият Меси бе точен от дузпа в 33-та минута, отсъдена за нарушение на Енрике срещу Вия.

Резултатът бе оформен в 56-та минута, когато комбинация между Меси, Вия и Педро стигна до Иниеста, чийто удар рикошира и попадна във вратата на Сантандер за трети път.

В класирането Барса води с 55 точки, със 7 повече от Реал, но “белият балет” има мач с Майорка в неделя. Сантандер е на 14-а позиция с 20 точки.

В друг мач от кръга Севиля победи Леванте с 4:1