Барселона победи с 2:1 у дома Хетафе в съботен двубой от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Каталунците поведоха в 17-ата минута с брилянтен гол на Дани Алвеш, който с невероятна топалка от 25 метра препарира вратарят Кодина.

В 50-ата минута Лео Меси подаде в наказателното поле към Боян Къркич, който финтира защитник и отбеляза за 2:0 в своя юбилеен мач в Барса. Къркич е едва 20-годишен, но вече има 100 срещи с екипа на блауграна в Примера.

В последните минути играчите на Хосеп Гуардиола се отпуснаха и това можеше да им изиграе лоша шега.

В 88-ата Ману бе изпуснат от защитата на Барселона след центриране отдясно и отблизо вкара на Виктор Валдес.

В добавеното време Хетафе можеше да стигне и до изненадващ хикс на Камп Ноу, но Адриано се намеси добре и не позволи ново попадение във вратата на шампионите.

Барселона увеличи преднината си на първото място на осем точки пред втория Реал Мадрид, който от 23:00 часа гостува на Атлетико Мадрид в дербито на испанската столица.