Барселона изпусна да победи Реал Сосиедад като гост и завърши при равенство 2:2 в среща от втория кръг на Примера дивисион.

Каталунците започнаха много силно мача и си осигуриха преднина от 2:0 още в първите 11 минути на двубоя с ранни попадения на Шави Ернандес и Сеск Фабрегас.

В средата на първата част асистиралия за първия гол Алексис Санчес получи неприятна контузия и бе заменен от Давид Вия.

Реал Сосиедад изравни с голове на Агиретше и Гризман в 59-ата и 61-ата минути и се изкачи на 2-о място в класирането с 4 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Така Барселона направи равен 2:2 преди двубоя си с Милан на старта на Шампионската лига във вторник. Любопитно е, че и росонерите направиха 2:2 в последния си мач – домакинството срещу Лацио в петък.

В другия ранен съботен двубой Виляреал и Севиля също направиха равенство 2:2 на Ел Мадригал.

szólj hozzá: RSO 2-2 BAR