Барселона разби със 7:0 Валеренга във втората си контролна среща от подготовката на отбора, която се игра на препълнения стадион „Улевал“ в норвежката столица Осло.

Много силен мач за Барселона изиграха Лионел Меси, Жан-Мари Донгу, Джонатан дос Сантос и Серхи Роберто.

Новият старши треньор на каталунците Херардо – Тата Мартино изгледа срещата от трибуните на стадион „Улевал“ в компанията на спортно-техническия директор на отбора Андони Субисарета.

Барселона поведе още в 4-та минута, когато Лионел Меси отне една топка в центъра на терена, а след това пусна чудесен извеждащ пас към Алексис Санчес, който не пропусна да реализира за 1:0.

Две минути по-късно в 6-та Барселона удвои своята преднина, когато Меси асистира по чудесен начин за гола на Кристиан Тейо.

Меси продължи блестящата си игра в 13-та минута, когато вкара третия гол във вратата на Валеренга.

Лионел Меси бе близко до това да вкара втори гол в 16-та минута, но след неговия удар топката срещна напречната греда. В 26-та минута Серхи Роберто пусна прекрасен извеждащ пас към Меси, който бе много близо до това да реализира втория си гол в срещата, но след удара му топката мина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Валеренга. Алексис Санчес остана сам срещу вратаря на Валеренга в 28-та минута, но стреля право в тялото му и пропусна да се разпише. Вратарят на Валеренга Хиршфелд направи две блестящи спасявания след удари на Меси в 30-та и 33-та минута.

Барселона все пак реализира четвърти гол в 42-та минута, когато Алексис Санчес подаде към Джонатан дос Сантос, а той не пропусна да вкара.

Барселона започна силно и второто полувреме, когато в 52-та минута Алексис Санчес подаде към Жан-Мари Донгу, който вкара за 5:0.

Три минути по-късно двамата повториха комбинацията помежду си и Донгу реализира за 6:0.

Седмото попадение за Барселона в срещата реализира Жоан Роман в 86-та минута.

Барселона започна със следния състав: Пинто, Монтоя, Бартра, Масчерано, Адриано, Дос Сантос, Сонг, Роберто, Санчес, Меси и Тейо.

През второто полувреме е игра за каталунците се появиха: Ойер, Илие, Серхи Гомес, Планас, Патрик, Сампер, Кико Фемения, Еспиноса, Дани Нието, Донгу и Жоан Роман.