Барселона спечели с 2:0 дербито на Каталуня срещу Еспаньол на своя стадион „Ноу Камп“ в мач от 35-я кръг на Примера дивисион и по този начин „синьо-червените“ се нуждаят от една точка в оставащите три кръга, за да спечелят титлата.

Домакините имаха предимство от самото начало на срещата, като в първите минути пропуски направиха Педро и Иниеста.

В 29-та минута защитниците на Еспаньол направиха сериозна грешка и подариха топката на Андрес Иниеста, който навлезе в наказателното поле на Еспаньол и прати топката във вратата на Камени.

Барселона удвои своята преднина в 48-та минута, когато Шави центрира от корнер в наказателното поле на Еспаньол, където Пике засече топката и я прати във вратата на Камени за 2:0.

Френският футболист Ерик Абидал влезе в игра в 71-та минута на мястото на младока Фонтас.

След тази победа Барселона има актив от 91 точки и е на първо място с преднина от осем точки пред втория Реал Мадрид, а до края на сезона остават три кръга и каталунците се нуждаят само от една точка, за да спечелят титлата в Примера дивисион.