Барселона отново се развихри и постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Майорка от 25-я кръг на Примера дивисион.

Двубоят бе наблюдаван от тенисист номер 1 в света Рафаел Надал, който беше в компанията на един от най-добрите колоездачи Алберто Контадор.

Футболистите на Барселона имаха надмощие от самото начало на мача, но успяха да поведат в резултата едва в 38-та минута, когато Бускетс подаде към Меси, който с глава прехвърли Ауате за 0:1.

В началото на второто полувреме Барселона удвои своята преднина, след като в 57-та минута Бускетс пусна чудесен извеждащ пас към Давид Вия, който изскочи зад отбраната на Майорка, а след това преодоля и вратаря Ауате, за да вкара на празна врата за 0:2.

Педро вкара много красив гол в 66-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Барселона вече има актив от 68 точки и е с осем преднина пред Реал Мадрид във временното класиране.