Барселона не се задъха и победи с категоричното 4:0 катарския Ал Сад в полуфиналния мач на Световното клубно първенство. Каталунците обаче дадоха две сериозни жертви, след като стана ясно, че Давид Вия ще бъде извън игра за около шест месеца, тъй като има счупен пищял, а Алексис Санчес има разтежение и е под въпрос за финала със Сантос, който е в неделя.

Почти целият мач се игра в половината на катарския клуб, като футболистите на Ал Сад рядко минаваха центъра.

Барселона поведе с 1:0 в 25-та минута, когато след неразбирателство между Белхадж и вратарят Сакр, Адриано се възползва от ситуацията и от два метра прати топката във вратата на Ал Сад.

Барселона отбеляза нов гол в 34-та минута чрез Давид Вия, но попадението не бе зачетено, тъй като при паса нападателят бе в положение на засада.

В 36-та минута Давид Вия се контузи и бе заменен принудително от Алксис Санчес.

Барселона удвои своята преднина в 44-та минута, когато Педро подаде към Адриано, който с хубав удар прати топката под плонжа на Сакр за 2:0.

През второто полувреме футболистите на Барселона продължиха да диктуват събитията на терена.

В 64-та минута Меси пусна гениален извеждащ пас към Кейта, който излезе сам срещу Сакр и го преодоля технично за 3:0.

Осем минути по-късно в 71-та Санчес получи разтежение и бе заменен принудително от Исаак Куенка.

Барселона стигна и до четвърто попадение в срещата в 81-та минута, когато Тиаго подаде към Максуел, който от малък ъгъл преодоля Сакр за 4:0.

На финала в неделя Барселона ще се изправи срещу Сантос.