Барселона постигна рутинна домакинска победа с 2:0 срещу Депортиво Ла Коруня в мач от 27-я кръг на Примера дивисион.

Старши треньорът на каталунците Жорди Роура даде почивка на голяма част от титулярите. Лионел Меси, Педро Родригес, Андрес Иниеста, Жерар Пике, Серхио Бускетс и Жорди Алба останаха на резервната скамейка.

През по-голямата част от мача каталунците играха на бавни обороти и не разгърнаха дори 50% от своите възможности. Даниел Алвеш стреля опасно в 13-та минута, но Арансубиа спаси. Две минути по-късно бразилецът пусна чудесен пас към Франсеск Фабрегас, който излезе на чудесна позиция, но стреля много неточно в аут. Тиаго стреля опасно в 24-та минута, след което Арансубиа успя да избие топката, която рикошира и в гредата. В 25-та минута Давид Вия излезе сам срещу вратаря на Ла Коруня, но нападателят на Барселона стреля право в тялото на Арансубиа, който отново спаси.

Барселона поведе в 38-та минута, когато Даниел Алвеш центрира в наказателното поле на Ла Коруня, където Алексис Санчес бе изпуснат и с глава прати топката във вратата на Арансубиа, който отново бе на път да спаси, но в крайна сметка капитулира.

szólj hozzá: Barcelona 1-0 La Coruna (38' Alexis Sanchez)

В края на първото полувреме Давид Вия направи нов пропуск пред вратата на Ла Коруня.

Лионел Меси се появи в игра в 62-та минута, когато смени Давид Вия. След това в игра за каталунците влязоха Андрес Иниеста и Серхио Бускетс.

Барселона отбеляза втория гол в срещата едва в 88-та минута, когато Алексис Санчес пусна чудесен пас към Лионел Меси, който технично прехвърли Арансубиа за крайното 2:0. По този начин Меси има отбелязани голове в 17 поредни мача.

Барселона остава начело в Примера дивисион със 71 точки, докато Ла Коруня заема последното двадесето място с едва 17 точки.

szólj hozzá: Barcelona vs Deportivo 2:0 Messi