Отборът на Атлетик Билбао постигна очаквана победа с 2:1 над Майорка в мач от 35-я кръг на Примера дивисион.

Домакините имаха подчертано превъзходство през всичките 90 минути на „Сан Мамес“, но въпреки това Майорка имаше своите шансове.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Арис Адурис се възползва от хубав диагонален пас на свой съотборник и се разписа за 1:0.

В 24-ата минута, гостите останаха с човек по-малко. Андреу Фонтас извърши второ грубо нарушение и получи втори жълт картон, респективно червен.

Минута след това Атлетик получи право да изпълни дузпа, за нарушение на Хоакин Наваро, но авторът на първото попадение Адурис пропусна.

Така, при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

В 79-ата минута Фернандо Йоренте удвои преднината на своя тим. Той се възползва от чудена асистенция на Маркел Сусаета и покачи на 2:0.

В 81-ата минута Джовани дос Сантос намали за 1:2 и по този начин оформи крайния резултат.

В последната 90-ата минута Наваро получи втори жълт картон и напусна терена.

С успеха Атлетик е 12-ти с 41 точки, а Майорка е на последната двадесета позиция с 29 пункта.

Athletic Bilbao 2-1 Mallorca by fasthighlights-2012