Реал Мадрид победи АПОЕЛ Никозия и във втория мач помежду им от 1/4-финалите на Шампионската лига. В Мадрид двата отбора си направиха голово шоу, а „белия балет“ победи с 5:2 и така с общ резултат 8:2 продължи на полуфиналите, където ще се изправи срещу Байерн Мюнхен.

Старши треньорът на Реал Жозе Моуриньо даде почивка на част от титулярите си като пусна в игра играчи като Варан, Сахин, Гранеро и Алтинтоп, които по-рядко получават шанс за изява.

През почти целия мач на „Сантяго Бернабеу“ домакините контролираха събитията на терена и в спокойно темпо стигнаха до нова победа. Кипърският отбор обаче ще има поводи за гордост, след като реализира две попадения във вратата на Икер Касияс.

Резултатът бе открит в 26-а минута, когато Марсело центрира прострелно отляво, Игуаин се размина с топката, но тя попадна в Роналдо, който от няколко метра я засече за 1:0.

В 37-а минута преднината на „белия балет“ бе удвоена чрез Кака. Роналдо и Марсело си разиграха отляво, в близост до ъгловото флагче, бразилецът върна топката на ъгъла на наказателното поле, откъдето сънародникът му Кака със страхотен удар изпрати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

Мачът си вървеше в спокойно темпо, когато в 67-а минута звездата на гостите Густаво Мандука вкара гол за своя отбор. След прекрасна атака Мандука бе изведен в добра позиция и с майсторски удар покрай тялото на Касияс реализира за 2:1.

В следващите минути гостите дори бяха близо до втори гол, но вместо това Реал вкара за трети път. В 75-а минута Роналдо реализира второто си попадение в мача след перфектно изпълнение от пряк свободен удар. В 80-а минута Реал вече водеше с 4:1 след гол на Хосе Кайехон в долния ляв ъгъл.

Головото шоу продължи, а АПОЕЛ стигна и до втори гол на „Сантяго Бернабеу“. Алтинтоп фаулира Адорно в наказателното поле, а Естебан Солари реализира отсъдената дузпа.

След нови две минути пък Анхел Ди Мария оформи крайното 5:2 с много красив прехвърлящ удар. Аржентинецът пое топката около центъра, напредна с нея и с падащ лист матира излезлия напред Пардо.

Първият мач от полуфиналите между Реал и Байерн е на 17 април на „Алианц Арена“, а реваншът в Мадрид е на 25 април.

Реал Мадрид – АПОЕЛ 5:2

Реал Мадрид: Касияс, Пепе, Серхио Рамос, Марсело (46' Кайехон), Варан, Нури Сахин, Кака, Гранеро (65' Албиол), Хамит Алтинтоп, Кристиано Роналдо, Игуаин (54' Ди Мария)

АПОЕЛ: Пардо, Пауло Жорже, Пурсаитидис, Вилиам Боавентура, Кака, Хараламбидис, Мандука (68' Адорно), Хелио Пинто (78' Сатсиас), Нуно Мораиш, Марсиньо, Аилтон (69' Солари)