Носителят на Купата на Испания Атлетико Мадрид завоюва първи трофей преди старта на новия сезон. „Дюшекчиите“ се наложиха с 2:0 над уругвайския Насионал във финала на традиционния приятелски турнир „Копа Еуроамерикана“, който стартира на 20 юли.

В герой за тима на Диего Симеоне се превърна младият бразилец Лео Баптищао, който отбеляза и двете попадения.

20-годишният нападател се разигра след почивката, като успя да материализира превъзходството на своя тим секунди след началния сигнал на съдията за втората част. Баптищао се оказа на точното място, след като Давид Вия проби остро отляво влезе в наказателното поле и шутира, но вратарят изби удара му встрани. Бразилецът обаче първи стигна до топката и с лекота я насочи в празната врата.

Бившият играч на Райо Валекано окончателно подсигури трофея десет минути пред края, когато оформи крайния резултат с доста по-впечатляващ гол. Диего Коща и Кристиан Родригес размениха бързи пасове пред дъгата, след което последният пусна към Баптищао. Таранът с лекота се обърна и като на шега прати кълбото до десния страничен стълб покрай отчаяния плонж на стража.