Участникът в 1/8-финалите на Шампионската лига Малага бе сериозно застрашен от срамно отпадане за Купата на Краля, но в крайна сметка вкара 4 гола за 16 минути и се класира за следващата фаза.

Тимът на Мануел Пелегрини падаше у дома с 0:1 до 74-ата минута от третодивизионния Ейбар в реванш от 1/8-финалите за испанската купа, а първата среща бе завършила при равенство 1:1.

Храбрите гости поведоха в резултата още в 11-ата минута с гол на Рубен Аройо и повече от час удържаха на стадион Ла Росаледа преднината си, която щеше да им донесе сензационно класиране на 1/4-финалите.

Малага обаче успя да върне попадението в 74-ата, когато точен за 1:1 бе олимпийския шампион с Аржентина от Пекин 2008 Диего Буонаноте.

Това попадение пречупи играчите на Ейбар, които допуснаха втори гол само три минути по-късно, а негов автор стана Себастиан Фернандес.

До края на редовното време домакините вкараха нови две попадения чрез Портийо и отново Буонаноте, за да спечелят с 4:1 и да продължат напред.

Copa del Rey: Malaga 4-1 Eibar 8.1... by ourmatch