Виляреал победи Реал Сосиедад с 2:1 като гост. Домакините откриха резултата на „Аноета” в 22-ата минута чрез Вилиян. През второто полувреме „жълтата подводница” направи пълен обрат. Първо в 58-ата минута Ману Тригериос изравни от дузпа, а в 72-ата Санти Касорла подпечата победата.

Първото полувреме мина под диктовката на Реал Сосоиедад. Домакините пресираха умело съперника си и това доведе до резултат в 22-ата минута. Порту проби отдясно и подаде в наказателното поле към Хосе Вилиян, който отблизо даде аванс на „сансебастианци”.

Виляреал вдигна оборотите през втората част и в 58-ата минута равенството бе възстановено. Ману Трегейрос реализира отсъденият 11-метров наказателен удар. В 71-ата минута гол на Санти Касорла първо бе отменен заради засада, но след кратко съвещания с видео асистентите главният съдия Хосе Мария Мартинес зачете попадението и по този начин Виляреал стигна до победата.

Все пак Реал Сосиедад продължава да бъде на 5-ата позиция в Ла Лига с актив от 31 точки. От своя страна „жълтата подводница” е на 9-ата позиция с 28 точки.