Отборът на Валядолид се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига след домакински успех с 2:1 над Еспаньол в среща от 24-тия кръг. Иван Санчес Агуайо беше точен за 1:0 в 25-ата минута, а в 62-рата Алваро Агуадо удвои. Гостите, които през повечето време от срещата бяха просто спаринг партньор, намалиха чак в 87-ата чрез Мартин Брейтуейт. После обаче не остана време за изравнително попадение.

Двата тима си размениха и по една греда - Хави Пуадо за Еспаньол 39-ата минута и Гонсало Плата в 82-рата.

Всичко друго от победа за Валядолид нямаше да отразява случилото се на терена, където “бяло-виолетовите” доминираха.

С тази победа клубът на Роналдо се изравни с каталунците в класирането, а потърпевш от този резултат се оказа и тимът на Алмерия, който се свлече под чертата.