Домакините бяха възнаградени с дузпа още в 17-ата минута, когато Унай Симон извърши нарушение и подари голова възможност на противника. Зад топката застана Фабиан Ореяна, който с мощен удар вкара топката под напречната греда.

Getty Images
9 снимки

След около половин час игра втори гол на Валядолид бе отменен заради засада, а малко по-късно ударът на Пабло Ервиас премина точно над вратата на Билбао.

В началото на втората част резултатът вече бе 2:0 за Валядолид, след като Маркуш Андре изстреля отскочила топка право във вратата на съперника.

Билбао се активизира, но това не бе достатъчно за попадение. Едва в края на срещата Лус Македа препъна съперник и след преглед с ВАР Билбао също получи дузпа. Точен от бялата точка бе Инаки Уилямс.

Гостите имаха своите шансове и до последно можеха да изравнят, но ударът на Уилямс профуча над вратата на Валядолид.

Така домакините най-накрая достигнаха до първата си победа за сезона и вече имат 6 точки. Билбао, от своя страна, остана с 9, което му отрежда 14-а позиция.

*В другия мач по същото време Леванте и Алавес не успяха да се победят, завършвайки 1:1. Гостите поведоха още в 4-ата минута с гол на Лукас Перес, но само за десет минути Едгар Мендес си изработи два жълти картона и остави отбора си да доиграва двубоя с човек по-малко. В началото на второто полувреме Хосе Моралес възстанови равенството, което до края остана непроменено.