Валядолид направи важна крачка към спасението си в Примера дивисион. Тимът победи у дома с 1:0 Еспаньол.

Единственото попадение отбеляза Антонио Рукавина още в 20-ата минута. Тогава след лошо изчистване, топката попадна на крака му и той с мощен шут от границите на наказателното поле наказа вратаря Касия.

В интерес на истината, каталунският тим не заслужаваше да загуби. Момчетата на Хавиер Агире имаха изключително много ситуации за гол.

Еспаньол можеше да разпише и преди попадението на Рукавина, и след него, но нападателите на тима действаха разконцентрирано и не успяха да се разпишат.

На всичкото отгоре Пици от каталунския клуб беше изгонен в 72-ата минута за игра с ръка и това погреба шансовете на тима му за нещо от този мач.

Така Валядолид събра 35 точки но е с мач по-малко. Такъв актив има и Осасуна, който засега е последен над чертата на изпадащите.

Еспаньол пък ще доиграва сезона, след като си крета в средата на таблицата с 41 точки от 36 мача на 12-ата позиция.