Реал Валядолид надви с 2:1 като гост Леганес в мач от 28-я кръг на испанската Примера дивисион.

Още във втората минута Енес Унал откри резултата и даде преднина на своя отбор. Домакините имаха съществено преимущество що се касае до притежанието на топката още в първите минути, когато тя бе в съотношение 65:35%. До десетата минута процентите вече бяха скоричили до 79, но въпреки това показателите в атака на домакините бяха слаби. До края на частта Леганес се окопитиха и възстановиха част от притежанието на коженото кълбо.

В 54-ата минута Рубен Алкарес нанесе съкрушителния удар за Валядолид, с което осигури ценните 3 точки за съотборниците си. В 83-ата Мохамед Салису извърши нарушение спрямо Асале в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Минута по-късно Оскар Родригес реализира отсъдената дузпа и върна тима си в играта, но вече бе твърде късно за каквото и да е до края на срещата. Въпреки 6-те минути добавено време и тези 63% владеене на топката, Леганес не успя да стигне до равенството.

По този начин Валядолид се изкачва на 14 място с 32 пункта, а Леганес остава на предпоследното място с 23 точки.