Валядолид постигна изненадваща домакинска победа с 1:0 срещу Виляреал в мач от 21-я кръг на Примера дивисион. По този начин домакините се измъкнаха от зоната на изпадащите. „Жълтата подводница“ спря серията си от три поредни победи и пропусна възможността да влезе в топ 4.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, а положенията пред двамата вратари бяха рядкост.

Все пак Валядолид успя да поведе в резултата в 40-та минута след попадение на Хесус Руеда.

През второто полувреме домакините играха много прибрано и рядко атакуваха. По този начин не оставиха никакви възможности пред своя съперник. Футболистите на Виляреал не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Валядолид.

Със спечелените три точки Валядолид събра актив от 19 и това позволи на отбора да излезе от зоната на изпадащите преди останалите мачове от кръга. Тимът заема седемнадесето място. Виляреал остава на петата позиция с 37 точки.