Валядолид постигна изненадваща победа с 2:1 над Севиля в мач от 32-рия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин бившият отбор на Владо Манчев увеличи шансовете си за оставане в елитната дивизия, докато Севиля се издъни в битката си за място в Шампионската лига.

Диего Коста изведе Валядолид напред в резултата в края на първото полувреме, а Манучо в 54-та минута покачи на 2:0. Кала вкара почетния гол за Севиля в 83-та минута, но до края на мача гостите не можаха да стигнат до равенството.

В класирането Валядолид е на предпоследното 19-о място, но само на 2 точки от спасителната 17-а позиция. Севиля пък е на пето място с 51 точки, колкото има и четвъртия Майорка, но с мач по-малко.

Друг борещ се за оцеляване Тенерифе също записа ценна победа с 2:0 като гост на Спортинг Хихон след голове на Роман и Алфаро.

Хетафе пък победи Виляреал с класическото 3:0 след две попадения на Мику и автогол на Диего Лопес.