В мач от 9-я кръг на Примера дивисион Валядолид успя да обърне Севиля от 0:2 и да стигне до победа с 3:2.

Гостите започнаха добре мача и поведоха в 18-та минута след попадение на Ренато, а осем минути по-късно Хесус Навас удвои преднината на андалусийци.

Севиля остана с човек по-малко в 35-та минута, след като Луиш Фабиано бе изгонен за втори жълт картон.

Гонсалес намали преднината на Севиля в 43-та минута, а през второто полувреме домакините стигнаха до нови две попадения дело на Канобио в 50-та и 63-та минута.

Еспаньол победи с минималното 1:0 като домакин Осасуна, като единственото попадение в срещата отбеляза Раул Тамудо в 60-та минута.

Рекреативо Уелва не успя да победи Хетафе и двата отбора си разделиха по точка, като завършиха 1:1.

Гереро даде гол преднина за домакините в 49-та минута, но те останаха с човек по-малко, след като Амоедо бе изгонен за втори жълт картон в 61-та минута.

Отборът на Хетафе стигна до изравнителното попадение в 82-та минута, като то бе дело на Албин.

Спортинг Хихон победи с 3:1 като домакин Нумансия. На два пъти Билич и Моран бяха точни за домакините, а почетното попадение в срещата бе дело на Гоириа.