Предпоследният във временното класиране на Примера дивисион Валядолид поднесе изненада, побеждавайки отбора на Депортиво Ла Коруня с 2:0 и то като гост на стадион „Риасор”.

Гостите поведоха в резултата пет минути преди края на първото полувреме, а в последната минута на мача бе оформено крайното 2:0. В голмайстори за Валядолид се превърнаха Алеман и Мадуянин.

Спечелените три точки изкачиха Валядолид с една позиция в класирането, но тимът все още остава в зоната на изпадащите. Отборът на Депортиво е шести в подреждането.

В друг мач от 27-ия кръг Атлетико Билбао и Хетафе не излъчиха победител, завършвайки 2:2. Освен четири гола, зрителите видяха и два червени картона – по един за двата тима, както и дузпа, която бе превърната в гол от домакините.

Последният Херес пък успя да вземе трите точки срещу Тенерифе в опасшкарското дерби, налагайки се с 2:1.