Отборът на Валядолид продължава страхотното си представяне в Примера дивисион. „Виолетовите” победиха Еспаньол с 2:1 като домакини и по този начин се изкачиха на 7-мо място като изпревариха Валенсия.

След 20 изиграни мача тимът, в който през миналата година основен голмайстор бе Владимир Манчев, има 27 точки и изпреварва „прилепите” с по-добра голова разлика. Еспаньол пък остана на 5-та позиция с 36, но изпусна изгодна възможност да изпревари Атлетико Мадрид при евентуална загуба на „дюшекчиите” в днешното мадридско дерби срещу Реал.

В герой за Валядолид в днешната среща се превърна Хосеба Йоренте, който отбеляза и двете попадения за домакините. Той откри резултата още в началото на срещата, а в 34-тата минута удвои преднината за своя тим. Марк Торехон Моя отбеляза почетното попадение за Еспаньол в 59-тата минута.