Намиращите се в долната половина на таблицата в Ла Лига Реал Валядолид и Леганес откриха 19-ия кръг в Ла Лига с голово реми – 2:2, в първи мач от кръга. Резултатът на „Хосе Сория” е бил открит от Мартин Брайтуайт в четвъртата минута, а Енес Унал изравни само четири по-късно след подаване на Сержи Гуардиола.

Роке Меса отново даде аванс на „краставичарите” в 13-ата минута, но в 79-ата отново Унал бе точен за домакините, за да остави точката при Валядолид. Това не трябва по никакъв начин обаче да успокоява тима, чиято собственост е на Роналдо, който вече няма победа цели два месеца – от трети ноевмри 2019-а година.

Така Валядоил остана 14-и с 21 точки, докато Леганес е в по-тежка ситуация – зоната на изпадащите с 14 пункта.