Отборът на Валенсия завърши при 0:0 в гостуването на Атлетик Билбао от 10-ия кръг на Ла Лига и така зареди пето поредно реми във всички турнири. В Примера дивисион това бе трето поредно равенство за „прилепите“, които с актив от 11 точки са на 13-ото място.

Баските за три позиции назад с 10 пункта.

Двата състава предложиха скучно първо полувреме, в което не се случи нищо по-интересно и пред двете врати.

През вторите 45 минути Кевин Гамейро отбеляза в 79-ата минута, но попадение не бе зачетено заради маркирана засада. Играчът на гостите протестира спрямо това решение на страничния рефер, но претенциите му не бяха уважени.

В 82-ата минута Иняки Уилямс намери пространство пред себе си в наказателното поле, след което стреля, ала малко встрани от десния стълб.

Домакините организираха нова добра атака в третата минута на добавеното време на мача. Раул Гарсия проби в пеналта и шутира, но Нето показа впечатляващ рефлекс и изби.

Така нулевото реми се запазаи до последния съдийски сигнал, а двата състава си поделиха по точка.

В следващия кръг Билбао е гост на Еспаньол, а Валенсия посреща Жирона.