Валенсия победи Селта като гост с 5:1 в двубой от 11-ия кръг на испанското първенство.

"Прилепите" откриха резултата в 13-ата минута с попадение на Пако Алкасер, след като откри резултата с удар от около 12 метра.

Домакините се върнаха бързо в двубоя, след като Фернандес от метър с глава изравни резултата след корнер изпълнен от Нолито в 24-ата минута на двубоя.

Валенсия съумя да излезе с гол напред в последната минута на първото полувреме, след като Парехо успя да се разпише.

След подновяването на играта Пако Алкасер заби трети гол за Валенсия, след като съумя да препарира вратаря на домакините. В 62-ата минута Яго Аспас нацели гредата на вратата на гостуващия тим.

Буквално две минути по-късно Валенсия вкара четвърти гол и реши изхода на двубоя. Парехо получи пас от Пако Алкасер и акуратно се разписа за 4:1. В 79-ата минута на срещата Мустафи с глава засече пас на Парехо отдясно и оформи крайното 5:1.

След този успех "прилепите" заемат 6-ото място с 18 точки, а Селта остава на 3-ото място с 21 точки след едва второто си поражение в първенството.