В мач от 27-я кръг на Примера дивисион Валенсия завърши 2:2 като домакин с борещия се за своето оцеляване в испаснкия елит отбор на Депортиво Ла Коруня.

Домакините поведоха в 16-та минута чрез Мата, който с хубав плътен удар не остави никакви шансове на вратаря на гостите Ауате.

В 23-та минута Арисменди подаде на Давид Вия, който удвои преднината на Валенсия и даде надежда за феновете, които присъстваха на стадион „Местая”, че ще видят победа на своя любим отбор.

Гостите от Депортиво Ла Коруня реагираха бързо и в 36-та минута Серхио с далечен удар намали преднината на Валенсия.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме Сиско подаде на Вилхелмсон, който продължи топката към Лафита и той изравни резултата.

През второто полувреме отборът на Ла Коруня създаде повече опасни положения пред вратата на Хилдебранд, но с пропуски се отличиха Сиско, Лафита и Вилхемсон.