Валенсия направи пълен обрат срещу Алавес, за да си осигури аванс от 2:1 след първия мач от четвъртфиналите за Купата на Краля.

Алавес всъщност започна по-атакуващо двубоя и Рубен Собрино и Ернан Перес отправиха опасни удари към вратата на домакините. Само силните изяви в рамката на Жауме Доменех спасиха Валенсия и в средата на полувремето, преминало без особени опасности от другата страна.

След почивката Валенсия тръгна напред и Лусиано Вието пропусна златен шанс в 60-та минута. Родриго също можеше да се разпише малко по-късно за "прилепите", но след удара му топката облиза гредата.

В крайна сметка, още в следващата атака Алавес поведе в резултата с отличен далечен удар на Собрино от близо 25 метра.

Седем минути трябваха на Валенсия да изравни и в 73-та минута, след сериозна вратарска грешка. Санти Мина намери Гонсало Гедеш отдясно, а Сивера не успя да спре изпълнението на Гедеш, нещо средно между удар и центриране.

Неприятностите за Алавес обаче не свършиха с това и в 77-та минута Адриан Диегес Гранде бе изгонен с втори жълт картон.

Пет минути по-късно обратът за Валенсия бе пълен, когато Родриго получи в пеналта, стреля отблизо, топката се удари и в десния стълб, за да влети в мрежата за 2:1.