Валенсия задълбочи кризата в Барселона броени дни преди осминафиналите в Шампионската лига. „Прилепите” се наложиха над шампиона с 2:1 и се изравниха по точки с третия в класирането Реал Мадрид. Въпреки всичките си усилия, Барса не може да се откъсне на повече от три точки на върха.

Само за две минути след 51-та Валенсия предреши развоя на мача. Ангуло откри, след като бе оставен сам в центъра на наказателното поле и с плътен шут наказа Виктор Валдез. Две минути по-късно, в 54-та отново Ангуло намери младока Силва, който с диагонален изстрел направи 2:0.

Веднага след двете попадения на Валенсия Франк Рийкард пусна в игра Лионел Меси, но и той не успя да се справи с отбраната на домакините.

Последваха редица груби нарушения от страна и на двата състава и реферът заслужено остави мача да доиграят 20 души като изгони Деко и Албелда, а след това вдигна още 4 жълти картона.

В продължението на срещата, дадено от съдията Итуралде Гонсалес, Роналдиньо изпълни своя специалитет и отбеляза почетното попадение за Барселона от пряк свободен удар.

Камерунският нападател на Барса Самуел Ето`о не бе в групата за мача.