Тимът на Валенсия продължи борбата си за място в Топ 4 в Испания с успех над градския съперник Леванте с 3:1 в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Лос че” остава шести, но вече е с 49 точки, като четвъртият Севиля е с три повече. Леванте пък ще продължи да се бори за мястото си в елита на Испания, като е 16-и с 33 точки, на две повече над последното място, което праща в Сегунда дивисион.

Санти Мина даде бърз аванс на „прилипте”, след като се разписа във втората минута, а Карлос Солер върна Леванте в мача, след като си заби автогол в 56-ата. Гонсало Гедеш пък върна аванса на Валенсия 60 секунди по-късно, а втори гол на Мина в 63-ата сложи точка на спора на „Местая”.

В следващия кръг Валенсия ще гостува на Бетис, докато Леванте ще трябва да печели точки срещу Еспаньол у дома.