Валенсия успя да спре победния ход на Барселона, след като в дербито на седмия кръг на Примера дивисион двата отбора завършиха 0:0 на стадион „Местая”.

Треньорите на двата отбора дадоха почивка на звездите си в атака Давид Вия и Златан Ибрахимович, които не се появиха в игра.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като първото бе за „прилепите”, които създадоха няколко опасности пред вратата на Валдес.

Още във втората минута Пабло Ернандес можеше да накаже грешка в отбраната на каталунците, но Виктор Валдес се намеси блестящо.

Последваха два опасни удара на Хуан Мата, но вратарят на Барселона се справи и запази вратата си суха.

В края на полувреме каталунците вдигнаха оборотите, но по един пропуск направиха Меси и Иниеста.

Второто полувреме главно мина под диктовката на каталунците, въпреки че и домакините създаваха опасности пред Валдес.

В първите двадесет минути на втората част Лионел Меси и Шави можеха да се разпишат, но Сесар спаси на два пъти.

Андрес Иниеста, Яя Туре, Сейду Кейта и Даниел Алвеш също пропиляха сериозни шансове пред вратата на Сесар.

Така Барселона прекъсна победната си поредица, но каталунците остават начело с 19 точки, докато Валенсия е на пета позиция във временното класиране с актив от 12 точки.