Отборът на Валенсия се завърна в зона Шампионска лига. „Прилепите“ успяха да постигнат победа с 2:1 над Еспаньол като гости в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион и по този начин се възползваха максимално от загубата на Севиля срещу Хетафе.

След няколко пропуска през първото полувреме, Валенсия откри резултата в 62-ата минута, след като Пабло Пиати засече отлично пас на Гая и остави вратаря Лопес Пау безпомощен.

Пау имаше още по-големи неприятности в 85-ата минута, когато без особена вина си отбеляза автогол. Капитанът на „прилепите“ Дани Парехо стреля отлично от фаул, топката удари страничната греда, след което от гърба на Пау влезе във вратата му.

Малко след това Серхио Гарсия върна един гол за Еспаньол, но каталунците не успяха да направят нещо повече.

В класирането Валенсия е на четвърто място с 44 точки, на 2 пред Севиля и 3 пред Виляреал. Еспаньол е девети с 26 точки.