Отборът на Валенсия постигна победа с 2:0 над Атлетик Билбао в мача 23-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за успеха бяха дело на Луиш Нани и Симоне Дзадза. С този триумф момчетата на Воро прекъснаха серията си от три мача без победа в Примера дивисион.

С прибавените три точки Валенсия е 15-и с 23, а Билбао е осми с 35.

Валенсия поведе след 13 минути игра. Фабиан Орейана изведе добре Луиш Нани, който се разписа за 1:0.

В 22-ата минута Микел Сан Хосе се разписа за Билбао, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко преди края на първата част „припелите“ стигнаха до нова добра ситуация. Нани бе близо до отбелязване на ново попадение, но ударът му не сполучи. В продължението на първите 45 минути домакините удвоиха аванса си. Симоне Дзадза бе добре изведен, като покачи на 2:0.

След почивката „прилепите“ създадоха още няколко положения, в основата на които бяха Дзадза, Нани и Мунир Ел Хадади. До промяна на резултата не се стигна.