Валенсия се наложи с 2:1 над Алмерия в предпоследния мач от 13-я кръг в Примера дивисион, който завършва в понеделник с мегадербито Барселона – Реал Мадрид.

Валенсия стигна до логичен успех на „Местая” с две попадения на Роберто Солдадо, по едно в двете полувремета. „Прилепите” останаха на пето място, но вече са с 24 точки.

Загубата добави още мъки за Алмерия, който остана предпоследен, и този сезон все още има една-единствена победа.

Солдадо откри в 26-та минута, след асистенция на Бруно, а в 63-та минута след бърза комбинация между Адурис и Хоакин, и чудесен пас на Мата, отново той се озова на стрелкова позиция и реализира за 2:0.

Леонардо Уйоа отбеляза почетния гол за Алмерия в последната минута, след центриране от корнер.

След четири поредни срещи без победа, Валенсия вече е с два успеха и равенство в последните си три мача, и се завръща постепенно към добрите изяви.