На свой терен Валенсия победи с 2:1 Атлетик Билбао и увеличи преднината си на върха в Примера дивисион на четири точки пред Виляреал и Барселона, които обаче са с мач по-малко.

Новото попълнение на прилепите Ариц Адурис взриви трибуните на Местая, след като финишира с голов удар двойно подаване с Роберто Солдадо.

Двата тима не успяха да си вкарат нов гол, докато не дойде добавеното време на срещата.

В 91-ата минута Валенсия направи убийствена контраатака, като Алехандро Домингес подаде добре на Висенте и последния покачи на 2:0.

Почетното попадение за Атлетик падна в 93-ата минута, когато Габилондо изпълни перфектно пряк свободен удар и препарира Сесар Санчес. Баските са 8-и в подреждането със 7 точки.