Изпадналият в тежка криза отбор на Валенсия показа първи признаци на живот от дълго време насам като победа отбора на Бетис с 2:1 като гост в мач за Купата на Краля.

С неубедителните си изяви напоследък „прилепите” се смъкнаха на 7-мо място в Примера дивисион, но с победата в първия мач с Бетис дават заявка за продължаване в следващата фаза на турнира.

Хоакин бе героя за Валенсия след като вкара и двата гола за тима на Роналд Куман. Той реши изхода на срещата с голове в 4-тата и 11-тата минута. Бетис успя да вкара единствено почетно попадение чрез Уго Мариано Павоне в 47-мата минута.

Само 5 минути по-късно Арисменди от състава на гостите бе изгонен за втори жълт картон, но Бетис не можа да се възползва от численото си равенство, тъй като същата съдба сполетя Леандро Сомоса в 68-мата минута. По този начин двата отбора завършиха срещата с по 10 души.