Валенсия трудно стигна до победата с 2:0 при домакинството си на Депортиво Ла Коруня в мач от 19-я кръг на Примера дивисион. По този начин „прилепите” се приближиха на две точки от третия във временното класиране Виляреал и се укрепиха на четвъртото място даващо право на участие в Шампионската лига.

През първото полувреме домакините имаха надмощие, но не успяха да го материализират. Пабло Ернандес направи три сериозни пропуска пред вратата на галисийците.

Валенсия стигна до гол в 65-та минута дело на Пабло Ернандес, но той бе отменен заради засада.

Домакините все пак поведоха в резултата в 77-та минута, когато Тино Коща изведе Матийо зад отбраната на Ла Коруня и французинът разстреля Арансубия отблизо.

Валенсия подпечата своята победа в 93-та минута, когато Хуан Мата подаде към Пабло Ернандес, който за втори път преодоля Арансубия и оформи крайното 2:0.

Валенсия е на четвърто място с актив от 37 точки и е на две зад третия Виляреал и на три пред петия Еспаньол.