Валенсия се измъчи срещу Еспаньол, но спечели с 3:2 в мач от 28-мия кръг на испанската Примера дивисион . Играчите на Кике Санчес Флорес демонстрираха по-добра игра от своя съперник през всичките 90 минути, но глупави грешки в отбраната на тима доведоха до двата гола във вратата на Канисарес.

Давид Вия откри резултата в 11-та минута, но само три по-късно Алберт Риера изравни. В 26-та минута Висенте отново даде преднина за домакините и при резултат 2:1 завърши първото полувреме.

През вторите 45 минути отново „прилепите ” вкараха първи чрез Ангуло в 59-та минута. Луис Гарсия оформи крайния резултат в мача в 63-та минута.

Реал Сосиедад записа важна домакинска победа с 1:0 над Леванте, която остави минимални шансове на баските да се спасят от изпадане. Победният гол падна в 38-та минута, а негов автор бе Ансотеги. Рига от гостите получи червен картон в 53-та минута.