Валенсия направи сериозна издънка при домакинството си на борещия се за оцеляване отбор на Расинг Сантандер. Двата отбора не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 в мача от 25-я кръг на Примера дивисион, който се игра на стадион „Местая”.

Домакините имаха надмощие през целия мач, но не успяха да го материализират.

В 19-та минута Давид Силва подаде към Давид Вия, който се отчете с първия сериозен пропуск в мача.

Само три минути по-късно след пас на Пабло Ернандес Вия нацели страничния стълб на вратата на Колторти.

В края на полувреме футболистите на Расинг Сантнадер се опитаха да затруднят Валенсия, но Моя се отличи с три спасявания след удари на Каналес и Чите.

През второто полувреме положенията пред двете врати бяха малко.

Валенсия завърши мача с човек по-малко, след като Давид Наваро бе изгонен за втори жълт картон.

В 89-та минута Каналес можеше да накаже отбора на Валенсия, но ударът му бе неточен.

След това равенство Валенсия остава на трето място с 47 точки, а Расинг Сантнадер е на шестнадесета позиция с 26 точки.