Валенсия направи сериозна издънка в опита си да догони лидерите в Примера дивисион. „Прилепите” завършиха 1:1 при домакинството си на Сарагоса от деветия кръг.

Гостите доста сензационно поведоха на стадион „Местая” още в 3-та минута, когато Маурисио Лансаро технично прехвърли топката над главата си, обърна се и от воле разстреля Сесар.

В 42-рата минута след центриране в наказателното поле на Сарагоса Лансаро скочи заедно с вратаря Доблас, взе високата топка, отклонявайки я в собствената мрежа за 1:1.

След почивката Валенсия имаше надмощие, но головите положения пред вратаря на Сарагоса Тони Доблас бяха малко.

В 67-ата минута резервата Андер Ерера спря с опасен шпагат контраатака и получи директен червен картон.

Валенсия остана на четвърто място с актив от 17 точки преди останалите мачове от кръга. Сарагоса е на предпоследна позиция с едва 4 точки.