Валенсия не успя да отбележи гол на аутсайдера Тенерифе и остана на трето място след 0:0 в среща от 19-ия кръг на испанското първенство по футбол. "Прилепите" не показаха обичайното високо темпо на игра и не успяха да упражнят траен натиск върху домакините.

Валенсия е на трето място с 39 точки, с две по-малко от втория Реал Мадрид, който посреща Малага по-късно тази вечер. Мадридчани пък са с осем точки зад категоричния лидер Барселона, който надви с 3:0 Валядолид в събота.

На четвърто място с пет точки зад Валенсия е отборът на Майорка, който завърши наравно 1:1 в гостуването си срещу Еспаньол. Борха Валеро спаси отбора си в 80-та минута, когато изравни от дузпа. Пабло Освалдо даде преднина на каталунците малко след почивката.

В друга среща Виляреал победи безпроблемно Сарагоса с 4:2, докато Расинг Сантандер издържа с човек по-малко за победа с 1:0 над Спортинг Хихон. Осасуна пък надви Херес с 2:1 и остави новаците на дъното на Примера дивисион.